Pompa ciepła Rotaberg RSJ 035/300

Pompa ciepła z wentylacji RSJ-35/300 zapewnia wentylację mechaniczno-nawiewną z odzyskiem energii, ogrzewa ciepłą wodę użytkową, zasila instalację c.o. posiada dodatkowe ogrzewanie włączane w razie potrzeby w formie zintegrowanej grzałki zanurzeniowej.

 

Wentylacja zapewniająca czyste powietrze wewnętrzne jest podstawowym wymogiem gwarantującym mieszkanie w zdrowym domu. Zastosowanie kontrolowanej wentylacji z odzyskiwaniem ciepła pozwoli na ponowne wykorzystanie energii z powietrza wywiewnego. Dodatkowe ciepło wewnętrzne wytworzone przez oświetlenie, ludzi i urządzenia domowe również zostanie odzyskane.

 

RSJ-35/300 zapewnia wentylację powierzchni mieszkalnej rzędu 80 - 200 m2, przy średniej wysokości pomieszczenia 2,50 m. Współcześnie budowane domy charakteryzują się dobrymi własnościami termicznymi. Straty ciepła przez ściany, okna i drzwi zostały w nich znacznie zredukowane, co niewątpliwie wpływa na koszty ogrzewania i komfort ich użytkowania, który w znacznym stopniu zależy od właściwej wentylacji pomieszczeń. Odpowiednia wentylacja pomieszczeń mieszkalnych jest podstawą nie tylko dobrego samopoczucia, lecz także zdrowia. Dzięki niej możliwe jest ograniczenie ilości alergenów, usunięcie szkodliwych zanieczyszczeń mineralnych, chemicznych oraz mikrobów.  Wentylacja zapewniająca czyste powietrze wewnętrzne jest podstawowym wymogiem gwarantującym mieszkanie w zdrowym domu.

Zastosowanie tradycyjnego systemu wentylacji w nowym, energooszczędnym budownictwie jest często niewystarczające by zapewnić wymaganą wielkość wymiany powietrza (0,5 - 1 wymiany na godzinę), a ponadto powoduje bezpowrotną utratę nawet ponad 50% ciepła!

 

Ciepłe powietrze np. z wentylacji jest zasysane do pompy ciepła i przechodzi przez chłodnicę freonową (parownik) gdzie oddaje ciepło do systemu freonowego a następnie jest wyrzucane na zewnątrz. System chłodniczy oddaje pobrane ciepło do 300L zbiornika z wodą użytkową.

Włożona 1 KWh może nam dać nawet 3,6 KWh ciepła.

Aby zamówić oglądany zestaw lub złożyć zapytanie wystarczy wypełnić poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą!

Enviando formulario...

El servidor ha detectado un error.

Formulario recibido.